Тема підробок спортивного харчування нікому не дає спокою. Як не придбати підробку? Розкажемо 5 порад.
1 порада
Найбільше обговорень в інтернеті ходить довкола упаковки. Але таке буває. Наприклад, у компанії MyProtein іноді зустрічаються дуже дивні пакети. Ще траплялася стара етикетка на пакеті з новим дизайном. Така сама ситуація і з BioTechUSA, банки одного фасування, але різної партії можуть бути різного розміру. І це трапляється досить часто. Деякі виробники випускають кришки до банків чи то з логотипом, чи то без. Optimum Nutrition має ще одну особливість – у них два офіційні виробництва (США, Європа). У цих двох версій відрізняється все, банка, етикетка і навіть смаки.
Всі питання щодо упаковки можна уточнити у офіційних дилерів або безпосередньо у виробників. Тому упаковка не є 100% показником оригінальності, хоча ми не виключаємо, що це теж важливо.
Можна перевірити по базі виробника унікальний код протеїну. Таке є не у всіх. Наприклад, у Scitec Nutrition і Optimum Nutrition. Потрібно знайти спеціальний код на упаковці та вводимо його на офіційному сайті виробника.
2 порада
Ще один найпоширеніший спосіб – вимагати у продавця сертифікати. На жаль, майже ніхто не розуміє, що таке сертифікат якості, цей папір видається виробнику, відповідне позначення ставиться на банках. У магазинах спортивного харчування зустрічається інший документ – санітарно-епідеміологічний висновок. Це документ, який видають продукції, яка відповідає всім нормам і стандартам України, не містить жодних шкідливих речовин і такий документ для спортивного харчування не є обов'язковим. Тому магазини не повинні мати такі сертифікати, а для покупця вони марні.
3 порада
Купуйте лише у перевірених магазинах. Звертайте увагу, чи є зареєстрований магазин чи офіс, документи на діяльність. Дізнайтесь, як давно працює магазин.
4 порада
Варіння протеїну не є 100% способом визначення відсотка білка у протеїні. Сироватковий протеїн не повинен згортатися, багато залежить від технології виробництва та очищення.
Хто б, що не говорив, єдиний нормальний спосіб здати протеїн у лабораторію на спеціальний аналіз та перевірити амінокислотний склад.
Поняття смаку теж розтяжне, якщо ви купували протеїн три роки тому, а зараз він не такий, то варіанти два - або ви просто забули цей смак, або виробник змінив рецептуру або смаковий наповнювач.
5 порада
Підробляють лише супер популярне спортивне харчування, яке легко продається і на якому можна швидко заробити. Тому, якщо ви не впевнені в упаковці, продавці чи магазині, вибирайте щось інше.
Взагалі підробок спортивного харчування набагато менше, ніж чуток, і таким точно не займатимуться великі магазини.