При виборі омега-3 у багатьох виникають проблеми, незрозуміло, які дозування вибрати, маленькі або великі капсули, заплутані назви "ultra", "mega", "gold", є ще й різні відсотки 30%, 55%, 65%. Давайте дивитися, яка між ними різниця та скільки омега-3 потрібно споживати.
Які бувають варіанти та яку Омега-3 купити?
Найчастіше на полицях магазинів спортивного харчування зустрічаються капсули дозуванням 1 г (1000 мг). Але не вся капсула є корисними жирами, найважливіше в капсулі, це вміст корисних жирних кислот. Є такі розумні абревіатури EPA та DHA. На упаковці обов'язково повинні бути позначення скільки у складі цих жирних кислот (EPA/DHA). Якщо виробник не вказав це на пакуванні, таку омегу купувати не варто. Найчастіше їх вказують у відсотках, що означають їхню концентрацію. Обов'язково звертайте увагу на концентрацію, а не на назву «мега», «ультра», «максимум». Наприклад, якщо капсула 1 грам, а на упаковці зазначено концентрацію 30%, то корисних жирів там 300 міліграм, якщо 65%, то 650 міліграм.
Як порахувати, скільки капсул омега-3 потрібно пити щоденно? Яка норма Омега 3?
Для країн СНД середня норма 300-500 міліграм на добу, або вживання риби жирних сортів двічі на тиждень. У Європі та США рекомендують щонайменше 500 міліграм. Канада, Іспанія, Британія та Японія – понад 1000 міліграм. Важливо розуміти, що це мінімальне базове значення, яке необхідне просто для нормальго існування. Зрозуміло, що для дівчинки 55 кілограмів цього може бути достатньо, а для мужика за сотку, цього явно буде замало. Тому, якщо вивести середнє значення, то 1000 міліграм буде найоптимальніша порція. І тим більше, для нашого населення яке їсть дуже мало риби, та водночас у раціоні надто багато шкідливих тваринних жирів. Стандартну порцію можна, і навіть потрібно збільшити вдвічі-втричі в деяких випадках. А саме, при активних заняттях спортом, для тих, хто сушиться або худне, для профілактики серцево-судинних захворювань та боротьби зі шкідливим холестерином, або як протизапальне при проблемах із суглобами.
Як приймати Омега 3?
Інструкція проста, якщо потрібно 1000 міліграм на день – це 3 капсули з концентрацією 30-35%, для спортсмена потрібно випити 6 або навіть 9 капсул. Якщо для вас проблема ковтати великі капсули, вибирайте омегу з підвищеною концентрацією 65% або навіть 90%.
Омега 3 користь та шкода. Де міститься Омега 3?
Риб'ячий жир це природний компонент нашої їжі, його можна приймати безперервно хоч усе життя, як і інші види жирів. Але за можливості, віддавайте перевагу натуральним джерелам. Велика кількість Омега 3 жирів міститься в морській рибі, горіхах, оливковій та лляній олії.
Риб'ячий жир або омега 3 повинна входити до раціону кожного, особливо якщо ваше харчування погано збалансоване. Дефіцит корисних жирів може спровокувати безліч проблем зі здоров'ям. Лікуватися омега-3 марно, а ось запобігти безлічі захворювань можна.